Mít vlastní dům

Možná Vážně přemýšlíte nad tím, že byste si rádi pořídili vlastní dům. Zvažujete vzít si hypotéku, možná máte už nezanedbatelnou částku i naspořeno. Mnoho lidí si klade otázku, zda si pořídit nový dům nebo starší dům s tím, že se postupně bude rekonstruovat. Přitom nižší cena není jediný důvod pro to, aby se lidé rozhodli právě pro starší dům. Moderní domy využívají různé technologické postupy, ale co si budeme namlouvat, často jsou to takové stavební rychlokvašky, které nemají ten kvalitní zednický fundament jako domy starší. Staré domy jsou často postaveny tak, že jsou použitelné ještě celá staletí. Mají kvalitní základ a vyplatí se je rekonstruovat. Jejich životnost je i tak delší. Ovšem musí to být zkušený člověk, který ve starém nepůvabném domě dokáže spatřit budoucí výstavní vilu. Z tohoto důvodu je dobré brát sebou na prohlídky nemovitostí zkušeného člověka, který tomu opravdu rozumí. Mnoho lidí to ochránilo před špatnými investicemi.
velký rodinný dům
Každopádně cena je samozřejmě důležitá.V současné době sice lidé nevydělávají málo peněz, ale ceny nemovitostí rozhodně nejsou malé. Vzít si hypotéku je závazek. Když vydělávají oba, je vše ok. Ale co když jeden onemocní nebo přijde o práci? Je to velká zodpovědnost.
luxusní dům u jezera

Nakupovat domy v dražbách

Je ještě jedno řešení, jak přijít k cenově výhodnému domu. Řešení, o kterém mnozí lidé ani neví. Můžete si nemovitost pořídit například v exekuční dražbě. Jsou to nemovitosti, které exekutoři zabavili dlužníkům. Jejich ceny jsou samozřejmě podstatně nižší. Samozřejmě musíte sledovat pravidelně servery, na kterých jsou tyto objekty nabízeny. Ve standardní nabídce realitních kanceláří je samozřejmě nenajdete.
Je celá řada lidí, kteří cíleně nakupují v těchto dražbách a pak tyto domy nabízejí k prodeji za plnou částku. Buďte rychlejší než oni a najděte si svou vysněnou nemovitost za podstatně nižší cenu.