Jak (ne)vydělat peníze

Když projdete internet a budete hledat, jak vydělat peníze, nabydete dojmu, že spousta lidí hledá možnosti v rámci „amerického snu“ na rychlé zbohatnutí. Prostě nebudete téměř nic dělat, 2 – 3 hodiny denně strávíte  u počítače a budete bohatí. Nic k tomu nepotřebujete, vše je velmi jednoduché.
 spát na penězích
Jestli jste se někdy pustili třeba do online marketingu, zjistili jste, kolik se toho musíte naučit, nebo kolik služeb si musíte někde zaplatit, aby to skutečně fungovalo a generovalo rychlé příjmy.
 
Ano, jsou skvělé nápady, které přinášejí velké zisky. Nikdy to ale není zisk bezpracný. Nic proti myšlence pracovat pár hodin denně a být zabezpečení. A je málo lidí, kterým by se to nelíbilo.
 
Kdyby to bylo ale tak jednoduché po tomto světě by už běhaly tisíce nebo miliony boháčů. Ale pořád to tak nějak není pravda. Jsou lidé, kteří zbohatli jen na prodávání tohoto snu. Proč? Jedním z důvodů je, že peníze jsou prostředek výměny. Zatímco kdysi se vyměnil chléb za hrneček, dnes prodáme chléb za peníze a za peníze si jdeme koupit hrneček. Nic víc a nic míň.
 hromada bankovek
Takže peníze se k nám nemohou tak nějak ve velkém dostávat aniž něco dáváme. Alespoň to tak už z jejich principu a podstaty nemůže fungovat dlouhodobě.
 
Zatímco není pravda, že nemůžete získat peníze rychle, že musíte dřít do úmoru a nic za to nemít, není zároveň ani pravda, že budete mít peníze za nic. Jedna moudrá dáma kdysi prohlásila: většina lidí chce hodně peněz, ale není ochotná pracovat třeba o pár hodin denně víc.
 
I když tomuto vesmíru zdaleka není vlastní spravedlnost, určitá rovnováha mu vlastní je.
 
Peníze nebudete vydělávat když:
 
·         Nebudete ochotní nic dělat
·         Nebudete nic dávat
·         Nebude nic, za co byste je dostat mohli
·         Jediným vaším snem bude zbohatnout
 peníze v kufru a vedle
Peníze budete vydělávat když:
 
·         si pro sebe najdete smysluplnou činnost a budete ji dělat dobře
·         budete si vědomi hodnoty své práce
·         nebudete se bát si o peníze říct
·         budete mít v životě nějaký sen, na kterém budete pracovat
·         budete mít víc pozornosti na tom, co dáváte, než co chcete dostat a zároveň nebudete podceňovat sebe ani to, co dáváte – a můžete si nechat platit opravdu královsky!