Ženu ani květinou neuhodíš

Kytice jsou jedním z nejzjevnějších projevů toho, že nám na někom záleží. Přesněji jasným signálem, že muži záleží na ženě, již právě květinou obdarovává. Za tímto účelem muži také zpravidla květiny pořizují, navzdory nezpochybnitelnému faktu, že jim samotným takové rostlinstvo zase až tak moc neříká, ba nejednou vůbec nechápou, proč ženušky prahnou právě po něčem takovém. Co stejně za pár dní zvadne, jíst se to nedá, takže co s tím?

kytky na lavici
Ale realita je taková, jaká je. Prostě se u nás při kdejaké vhodné příležitosti květiny dávají. Třeba už jenom proto, že se jimi snad ani nedá nic zkazit, sotva se najde někdo, kdo by darovanými květy vysloveně opovrhoval.
Dříve to u nás, a vlastně i leckde jinde, nebylo s květinami zase až tak jednoduché. Člověk mohl buď natrhat něco ve svém bezprostředním okolí, což bylo snadné, ale ne zrovna mimořádně originální a nápadité, nebo si mohl zajít do květinářství a tam brát z toho, co zrovna přivezli, co zrovna bylo k mání. A není na světě kamenný obchod ten, jenž by se zavděčil lidem všem, smím-li si trochu poupravit známé rčení.
snubní prsteny na kytici
Dnes už je ale jiná doba. Dnes už žádáme vesměs něco extra a současně jsme tak jaksi… no prostě jsme zlenivěli. Nebo jsme okolnostmi nuceni být mobilní a vyskytovat se nejednou předaleko od svých blízkých, jimž se tu a tam odhodláme nějaký ten puget dát.
A za těchto okolností přichází ke slovu . Unikátní možnost, díky níž se pro květiny nemusíme nikam plahočit, tyto nemusíme pracně vybírat a následně je odnášet té, jíž jsou určené. Což přijde vhod zejména ve chvílích, kdy jsme od objektu svého zájmu na hony vzdálení, anebo když se stydíme natolik, že bychom tváří v tvář květiny snad ani předat nedokázali.
kytice růží
V takové chvíli stačí připojit se na internet nebo zvednout sluchátko a je to. Květiny, boxy nebo květinové koše jsou tu rychle a pohodlně objednány a následně doručeny té, jíž jsou určeny. I kdyby tato byla za devatero horami, devatero řekami nebo klidně i povícero státními hranicemi.
A to je pak radosti! Z takového dosud nepříliš tradičního přání k narozeninám nebo svátku, z takového vyznání lásky, z takového projevu vděčnosti nebo prostě jenom plezíru.
A vězte, že platí nejenom ono známé „ženu ani květinou neuhodíš“. Vězte, že to platí i naopak. Že vás žena pro změnu neuhodí kyticí, již jí touto formou darujete. No vážně!