Ušité věci pro vaši jedinečnost

Co vás napadne, když se řekne šicí stroj? Některé z vás si představí hodiny strávené šitím a některé skvělý způsob, jak přijít k novým a vlastním věcem, které jinde neseženete. I oblečení a věci, které si koupíte v obchodě někdo ušil, tak proč nemít na sobě originální kousky, které se vám časem vyplatí i finančně?
šití z copu

Pořízení látek je drahá záležitost, ale ve finále vyjde levněji

Pokud jste se rozhodli pořídit si látky na vaše šití, určitě jste zjistili, že ceny těchto látek se pohybují poměrně ve vysokých částkách. Ale pozor! Koupíte si látky, které jsou kvalitní a z kterých můžete ušít více druhů oblečení. Navíc jestli si koupíte softshell, uděláte si z něho mnohem levnější bundu, než za kterou by jste zaplatili v obchodě. Uvědomte si, že ceny oblečení v obchodě se neodvíjí jenom od materiálu, ale i od odvedené práce, kterou už někdo udělal. V takovém případě vás vyjde oblečení, které si ušijete doma levněji.
starý šicí stroj

Ušité věci jako forma dárku

Jestli šijete ve velkým a už nějakou tu dobu, popřemýšlejte nad možností udělat radost i vašim blízkým. Dárek v podobě vlastnoručně ušitého oblečení potěší všechny, bez rozdílu na věk. Nejroztomilejší je samozřejmě šít oblečení pro děti, ale dospělí z vašeho nápadu a věcí, které nebudou za žádnou cenu tuctové, budou naprosto nadšení!
šití na stroji

Šije se od pradávna, ale dnes už na úrovni

Už naše babičky a jejich babičky věděli, že co si neušijí, to nemají. Navíc to byl skvělý způsob, jak ohromit okolí v něčem, co jen tak někdo nemá. Jelikož se v obchodech prodávalo poměrně stejné oblečení, tuto variantu vyhledávalo více a více žen. Zatím co šití se nezměnilo, technika ano. Dnes už některé šicí stroje šijí prakticky za vás. Ne úplně sami, pochopitelně, ale usnadní vám množství práce a námahy, o kterou byli naše babičky ochuzeny. Takové stroje se pohybují ve vyšším cenovým rozpětí a za některé zaplatíte i patnáct tisíc. Tyto špičkové stroje jsou vybavené větší pracovní plochou od jehly, několika kombinacemi overlocku a coverlocku, různým příslušenstvím k šití pro všechny druhy oblečení, LCD displejem a podobně. Bohatě vám ale postačí koupit si i ten obyčejný, protože cena nehraje výslednou roli. Buďte jedineční a noste to, co nikdo jiný nemá. A hlavně pusťte se do šití s chutí!