Stěhujeme se natrvalo do Chorvatska


Do Chorvatska míří každý rok z naší země tisíce turistů, kteří tu chtějí strávit příjemný týden či delší čas na mořském pobřeží. Jadran patří k nejoblíbenějším prázdninovým destinacím již mnoho let, protože je relativně blízko, a je tu také dostatek tepla a slunečního svitu. K Baltu to také není tak daleko, ale studené moře turisty příliš neláká. A další vyhledávané lokality, jako je Černé moře, Kanárské ostrovy nebo francouzská Riviéra, jsou poněkud z ruky, a musíte tu obvykle spoléhat na leteckou dopravu.

vodopády v Chorvatsku

Jízda autem nebo autobusem k Jadranu není sice nic tragického, ale trávit na cestách v průměru osm až deset hodin, a při návratu domů si to zopakovat, vám jednak z dovolené ukrojí takřka jeden celý den, a navíc v teplém letním počasí být uzavřeni v kabině auta vás může psychicky deptat a stresovat, že kvůli tomu, a z důvodu oslabeného imunitního systému, onemocníte.

moře v Chorvatsku

Máte tohle zapotřebí? Nebylo by lepší mít na Jadranu svůj vlastní příbytek? Prodej apartmánů Chorvatsko je dnes již běžná služba, která vám umožní mít k dispozici objekt po celý rok. A domníváte se, že se tu budete nudit, a že tu kromě moře nic zajímavého není? Pak se mýlíte, protože v Chorvatsku je zajímavé i vnitrozemí, a navíc jsou tu příznivější teploty v zimním období, které tu přečkáte mnohem lépe a navíc ušetříte značnou sumu za vytápění. Zima v naší zemi bývá pro toho, kdo zrovna nelyžuje a nestaví sněhuláky, dlouhá a otravná, a prakticky není možné provozovat v exteriéru téměř žádné sportovní a rekreační aktivity, zatímco v Chorvatsku se dá v zimě i jezdit na kole a podnikat procházky podél mořského pobřeží.

A jakmile se začne opět prodlužovat den, očekávejte i teplejší a slunečnější jaro, což přináší každému z nás více energie a osobní pohody a méně depresí. Proti depresím také napomáhá vitamín D, získaný ze Slunce, a ionizovaný vzduch, z odpařující se vody z mořské hladiny.