Co všechno se dá navštívit a dělat v Norsku?

Kdo ještě nebyl v Norsku, tak by se tam určitě měl jet podívat. Kdo má rád radši zimu než teplo a kdo rád chodí na procházky do přírody a kochá se krajinou, tak v Norsku určitě tohle všechno najde, krásnou přírodu, jezera atd.
most přes řeku

Nejzajímavější města v Norsku.

Do Norska se určitě vyplatí jet navštívit město Oslo, přístavní město. Hlavní město Norska je zajímavě položeno a nabízí spoustu možností kam tam vyrazit, ať už to jsou různé bary, kterých je tam nespočet nebo další kulturní možnosti. Oslo nabízí spoustu muzeí, které stojí za to je navštívit. V Oslu a kolem něj je také krásná příroda, takže to nabízí k různým a dlouhým procházkám. Další město, které určitě stojí za návštěvu je Trondheim, další přístavní město. A kdo přímo miluje lesní procházky a nevadí mu trochu mlhy nebo deště, tak by měl určitě navštívit Bergen, kde se naskytují různé možnosti zábavy. V Bergenu si můžete vyzkoušet místní lanovku Ulriksbanen, která vás doveze na kopec Ulriken, ze kterého je krásný výhled na město.
chalupa v Norsku

Unikátní Fjordy.

Co určitě dál stojí za návštěvu v Norsku, jsou krásné a rozlehlé fjordy, které se nachází na pobřeží a jsou vyhlášeny místními rybáři. Velmi rozšířené je také rybaření. Kdo rád rybaří, může si s sebou zabalit do batohu i rybářský prut a chytit si tam nějaký zajímavý úlovek, jestli štěstí bude přát.

Nejzajímavější místa v Norsku.

·         Jezero Sognsvann – Kdo má rád radši klid než ruch města, tak je to ideální místo pro něj. Tohle místo nabízí kratší i delší procházku kolem jezera a můžete na ni vyrazit i s malými dětmi.
·         Ice Bar – Kdo chce zažít opravdovou zimu, ať zajde do tohoto baru určitě. Lepší je si tam místa rezervovat, protože bývá pořád plno.
·         Nordmarka – Nordmarka jsou turistické trasy, které návštěvníci mohou využívat jak v létě na kole, tak i v zimě na lyžích.
·         Park Ekeberg v Oslu – je jeden z největších parků v Oslu a určitě stojí za to ho navštívit.
·         Muzeum Edwarda Muncha – Kdo má rád umění, tak by neměl zapomenout navštívit tohle muzeum v Oslu.