Sprchujte se zadarmo teplou vodou ohřátou ze slunce

Solární sprcha se stává velkým hitem proto, že se jedná o velmi jednoduché a přitom účinné zařízení na ohřev vody. Můžete si ji odvézt i na chatu, někam zcela mimo civilizační vlivy.

Ideální na chalupu bez elektrické energie

I v dnešní době se může najít chalupa, kam není zavedena přípojka elektřiny, a kde její majitelé využívají pouze jako zdroj energie přenosný agregát na spalovací motor. Mohou to být kupříkladu kouzelné samoty s krásným výhledem, které by vám mohl leckdo závidět, třeba někde na Berounce, na horním toku, v řídce osídlené oblasti. Pobyt na takové chajdě je svým způsobem nesmírně romantický, agregát uvedete do provozu jen pro dobíjení mobilu či notebooku, a pro rychlovarnou konvici, toustovač a podobné malé spotřebiče. Vystačíte tu s trvanlivými potravinami i bez chladničky a většinu času se tu budete jen rekreovat a užívat si krásného prostředí.

sprchování na zahradě

Před chalupu postavíte na slunce solární sprchu se zásobníkem plným vody a počkáte jen pár hodin, než vám slunce ohřeje vodu na sprchování. Bude to jistě báječný víkend, který tu můžete protáhnout třeba na celý dovolenkový týden. A díky agregátu budete v kontaktu i s vašimi přáteli, kterým se z mobilu pokaždé dovoláte.

zahradní sprcha

Sprcha solární https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha je výrobek, který může mít rozdílné velikosti zásobníků, a vy byste měli vědět, na kolik litrů to bude ideální právě pro vás. Traduje se, že optimum je někde mezi dvaceti a pětatřiceti litry. Příliš malé objemy nevystačí na sprchování celého těla, ale spíše jen na mytí rukou či oplachování chodidel a pro osvěžení dekoltu a obličeje, a naopak velké zásobníky nad čtyřicet litrů neohřeje slunce na dostatečnou teplotu a sprchování by pak nebylo zrovna příjemné.

Na tvaru zásobníku příliš nezáleží, je to spíše estetická záležitost, i když je známo, že čím větší plocha je slunci vystavena, a není uvržena ve stínu, tím rychleji se voda ohřeje.