Problém zvaný alimenty

Všichni plnoletí lidé mají možnost si nějakým způsobem vydělávat peníze, ať už brigádou, nebo prací na plný úvazek, jenže i tito lidé si čas od času musí požádat o pomoc od někoho jiného, protože v dnešní době rostou ceny opravdu rychle a ne každý je na tom tak dobře, aby se svými penězi vystačil na celý měsíc. Ale myslí někdo na ty lidi, kteří nejsou plnoletí a stát i ostatní obyvatelé je považují za děti ? Co mají dělat oni, aby si vydělali, toť otázka. A na tuto otázku existuje pouze jedna odpověď a tou je že tyto lidi živí rodiče, ale bohužel se najdou i tací, kteří nechtějí dodržovat tento „zákon“ a to se týká především rozvedených rodin, ve kterých nastala situace, že jeden z rodičů je buď v takové situaci, že nemá tu možnost posílat předem domluvenou částku, nebo se mu prostě nechce a odmítá danou částku posílat a pro tyto lid, co si říkají „rodiče“ pak následuje tres a tím je ten, že je můžou zavřít.

UP ČR

Jenže s tímto neplacením by měl být konec, protože naší vládu a nejen vládu, ale celkově stát napadlo, že zavedou takzvané náhradní výživné, a to je velká pomoc především pro ty rodiče, kteří musí své dítě živit pouze ze svého platu, a jelikož jak už bylo zmíněno výše v článku jim druhý rodič neposílá takzvané alimenty na děti. A touto pomocí máme na mysli, že stát vymyslel, že tato skupina lidí si může zažádat o takzvané náhradní výživné. Toto náhradní výživné je nyní novou sociální dávkou, kterou mohou čerpat, ti kteří na ni mají nárok. O tuto pomoc si zažádáte na úřadu práce a poté vám od úřadu práce po dobu dvou let budou chodit tři tisíce korun.

Alimenty

A nárok na to budou mít pouze ti rodiče, kteří od svého partnera vymáhají peníze pomocí soudu či exekuce. A poté, co peníze obdržíte tak za pomocí právě úřadu práce, bude tento úřad vymáhat alimenty po dlužícím rodiči a vy tak budete mít dostatek času na to, aby jste v pořádku a bez problému uživili své nezletilé děti.

Takže v tomto případě bude stát zachraňovat Fahd.cz místo toho, aby bral