Proč si pořídit rovnátka?

Pokud už teď jste vlastníkem rovných a zdravých zubů, můžete si gratulovat a už nemusíte číst dál. Pro vás tento článek není. Ovšem pokud jsou vaše zuby poněkud křivé a vy uvažujete o tom, že byste si je nechali narovnat, pokračujte ve čtení.rovnátka na zuby
Mít rovné zuby není, v mnoha ohledech, pouze otázkou estetičnosti. Často také souvisí se samotným zdravím zubů. Proto by každý člověk měl alespoň 2x ročně navštěvovat svého zubního lékaře. Preventivní prohlídky mohou odhalit mnoho skrytých kazů a předejít pozdějším bolestem, které jsou s nemocemi zubů spojené.
Léčbu zubního kazu zvládne váš zubní lékař, ale pokud potřebujete pomoci s narovnáváním, je často třeba navštívit odborníka – ortodontistu. Ten vám připraví taková rovnátka, která budou vyhovovat jak z hlediska estetičnosti, tak i účelnosti. Naši odborníci na rovnátka z PetrOrtho s.r.o. vám také vysvětlí, z jakého důvodu je dobré si zubní rovnátka pořídit. Jistě uslyšíte minimálně jeden z následujících důvodů.
Estetický vzhled
První dojem není dobré podceňovat. Nemusíte mít zrovna perfektní úsměv, ale pokud budete mít křivé zuby, za které se budete stydět, vašemu sebevědomí to nijak neprospěje.pevná rovnátka

Trávení
Zuby jsou při zpracovávání potravy velmi důležité. Jakákoliv anomálie může negativně ovlivnit způsob, jakým žvýkáte, a tedy před zpracováváte potravu pro trávení.

Vyjadřování
Verbální komunikace je základem pro lidské dorozumívání. Díky špatnému chrupu může docházet ke špatné artikulaci či šišlání, které je pro vás i druhou stranu nepříjemné.

Bolesti
Máte-li špatný skus, může to do značné míry vést k bolestem v čelistním kloubu a potažmo i k bolestem hlavy.

Zdravé dásně
Jsou-li zuby křivé, znamená to mnohdy, že se jejich čistota udržuje hůře. Kartáčkem se špatně dostanete na místa, kde se například, zuby překrývají. Nedostatečné čištění mohou ovlivnit výši kazivosti zubů a zhoršit stav dásní.