Výměna žárovky auta


Přestalo Vám svítit jedno světlo u Vašeho auta, automechanik nikde, Vy nevidíte správně na cestu a navíc protijedoucí auta Vás považují za motorku, což může vyvolat velmi nebezpečnou situaci končící neštěstím. To jistě nechcete. Pojďme tedy závadu odstranit.
světlomety vozu


Krok jedna.


Zastavíme u krajnice, zapneme výstražná světla, oblečeme si bezpečnostní vestu, z auta vezmeme výstražný trojúhelník a podle silničních pravidel jej umístíme na vozovku, aby ostatní řidiči věděli, že zde mají překážku v cestě. Poté se vrátíme ke svému automobilu.


Krok dva.


Otevřeme si návod od automobilu a zjistíme, kde v autě se skrývají elektrické pojistky. Nalezneme toto místo a pojistky zkontrolujeme, zda jsou v pořádku. Případně špatnou pojistku vyměníme, nastartujeme a zjistíme, že světlomety opět svítí oba.


Ano, to je ta jednodušší varianta, bohužel ne vždy je vše tak jednoduché, pojistka se často spálí právě díky prasklé žárovce. Proto se může stát, že světlomet svítí stále jen jeden. Proto přejdeme ke kroku tři.
kia auto reflektor


Krok tři.


Otevřeme kapotu automobilu. Pozor, kam saháte, některé části motoru mohou být horké a hrozí Vám popálení se.


Krok čtyři.


Odstraníme kryt světlometu dle návodu v příručce, vyjmeme nefunkční žárovku a opatrně na její místo umístíme novou.


Krok pět.


Vrátíme kryt světlometu a vyzkoušíme, zda již světlomet svítí. A k naší radosti opravdu září do dálky jako nový.


Krok šest.


Zavřeme víko motoru, odstraníme a uklidíme z vozovky výstražný trojúhelník, vypneme výstražná světla a můžeme pokračovat v cestě.


Tak vidíte, jak jste to hravě zvládli, není to nic složitého. Vaše světlomety opět září do dálky a vy můžete pokračovat ve své cestě za dobrodružstvím. Jen si nezapomeňte co nejdříve v prodejně náhradních dílů koupit jinou náhradní žárovku pro příště. Je to opravdu jednoduché, zvládne to i zástupkyně něžného pohlaví, žena