Volejte 1224


Opěrný bod při nehodě
Dopravní nehodu nebo poruchu si nepřeje nikdo z nás, ale když už se přihodí, pak je dobré, abychom byli na takovou situaci předem dobře připraveni. Samozřejmě že podrobnosti dopravních nehod nebo poruch nelze předvídat, můžeme se ale dobře připravit na to, jak budeme tuto situaci zvládat.

Nejsnazší, a také nejvýhodnější řešení je velice jednoduché. Stačí si zapamatovat číslo na Linku pomoci řidičům 1224, což je kontakt na profesionály, kteří vám nabídnou pomocnou ruku v situaci, kdy to nejvíce potřebujete.

Snadné zapamatování
Pro snadné zapamatování tohoto čísla máme velice jednoduchou formulku. 1224 – 12 měsíců v roce, 24 hodin denně. Kdo si přesto není jistý, že si číslo zapamatuje, ať si ho raději uloží do paměti mobilního telefonu.

Samozřejmě můžete volat i číslo asistenční služby společnosti, u které jste pojištěni. Toto číslo si však pamatuje málokdo, a protože si ho skoro nikdo nevybaví, tak ho také téměř nikdo nevyužívá. Zato Linky pomoci řidičům využívá tisíce řidičů, kteří se ocitnou v nějaké nouzové situaci. Kdy je tedy dobré volat 1224?

–  Pokud neznáte telefonní číslo na smluvní poštovnu, u které máte sjednány asistenční služby.
–  Pokud potřebujete rychlý odtah nepojízdného vozidla při nehodě nebo poruše.
–  Pokud chcete mít jistotu, že přijedou profesionálové.

Operátor Linky pomoci řidičům vás v nouzi spojí s vaší smluvní asistenční společností pojišťovny, u které máte auto pojištěné. Pokud si pojišťovnu nemůžete vybavit, stačí, když nahlásíte vaší SPZ, a operátor vše sám vyhledá. Pak si již jen dohodnete, jakou pomoc v místě nehody potřebujete.

Hrazeno pojišťovnou
Málokdo ví, že zásah smluvní asistenční společnosti hradí pojišťovna v rozsahu, který je dán pojistnou smlouvou k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. Neváhejte proto tyto služby využít, vždyť vám pomohou v těžkých chvílích na silnicích.

Další důležitá telefonní čísla, která byste si měli pamatovat:

§  150 – zdravotnická záchranná služba
§  150 – hasiči
§  158 – policie
§  156 – městská policie