MILUJEME SVÍČKY


V dnešní době se svíčky používají hlavně při slavnostních příležitostech. Proto jich je na trhu velké množství druhů. Například čajové, vonné, ale nejvíc se kupují a zapalují na hřbitovech při vzpomínce na zemřelé. Ty jsou ve specifických obalech, aby se nikdo nemohl zmýlit a nedal si na stůl svíčku určenou pro tento účel.
čajové svíčky.jpg
Čajové jsou malé a vytváří příjemnou atmosféru, když je jich víc pohromadě. Proto se také prodávají ve velkých baleních. Ale když je jen jedna nebo dvě v malém svícnu, vytváří měkké a něžné osvětlení.
Vonné svíčky se vyrábí tak, aby postupně uvolňovaly vůni a dotvářely intimní atmosféru. Nádherné květinové vůně, čokoládové, po kterých se sbíhají na jazyku sliny, citrusy, které navozují pocit exotiky, to jsou jen namátkou vybrané vůně, na které nedám dopustit.
Ale vybírejte pečlivě. Není totiž vonná svíčka jako vonná svíčka. Občas se totiž stane, že na stejnou inzerovanou vůni od jiného výrobce může někdo z přítomných reagovat kýcháním.
Já osobně preferuji svíčky ve skle. Jsou dražší, ale nejenže krásně voní, vydrží hořet dost dlouhou dobu.
Ještě nikdy nikoho nenapadlo mě svíčkou obdarovat. Měla bych z toho radost, pokud by si dotyčný dal tu práci a pořídil mi vůni, o které ví, že mám ráda. Myslím si, že je to rozhodně lepší dárek, než nějaké „vtipné“ tričko.
Pokud pořádáte slavnostní večeři, ozvláštněte svůj stůl netradičním tvarem i barvou. Nemusí na stole nutně stát svícen s bílými, červenými, či žlutými svíčkami v klasickém podlouhlém tvaru.
Takový jehlan, či hranol v několika odstínech modré, nebo válec, který také hraje odstíny jedné barvy, udělá obrovskou parádu. Samozřejmě je vhodné sladit barvu s výzdobou zbytku stolu.
Pokud jste neodolali a koupili vonné svíčky, je lepší zapálit je až po skončení hodování, aby jejich vůně nenarušila požitek z právě podané večeře.
vánoční svícen.jpg
 Nesmím zapomenout na svíčky na dort. Děti milují barevné, pro starší jsou vhodnější čísla. Aspoň já si myslím, že je lepší vidět rovnou např. čtyřicítku, než sfoukávat stejný počet, přes který není pomalu dort vidět.
Ale nádhera vyrobená z včelího vosku dokáže potěšit nejedno oko. Cenově se pohybují od padesáti korun k takovým, za které můžeme zaplatit i přes čtyři sta za jednu. Výše ceny je za ruční výrobu.
Dokonce si můžete pořídit svíčky z palmového nebo sojového vosku. Tyto vosky si můžete pořídit a svíčky si sami vyrobit.
Je na každém z nás, jaké barvy, tvary, či vůně si vybereme. Stejně tak není nutné zapalovat knot jen ve chvíli, kdy zasedáme k slavnostní tabuli, ale můžeme si vylepšit atmosféru, kdy za oknem vidíme jen tmavé nebe a slyšíme dopadající kapky na sklo. V tu chvíli není nic příjemnějšího, než na stole pozorovat malý plamínek vydávající teplo, opodál stoupající páru z teplého nápoje (ať už je to čaj, káva, nebo grog), v ruce knížku a přes nohy přehozenou deku. Uvolnění a pohoda na sebe pak nenechají dlouho čekat.