Když krásná, tak za pomocí doplňků, které Vaší dámě padnou

Vše je záležitostí osobního vkusu
Je nutné si uvědomit, že každá žena je jiná a její preference mohou být často dost odlišné od ostatních příslušnic stejného pohlaví. V případě zdobení sebe sama, užívání módních doplňků a zejména pak výběru a koupi šperků je pak toto pravidlo téměř zákonem.

Žádná žena (snad s výjimkou puberťaček majících tendence kopírovat své vzory) nevěnuje péči o svou osobu čas, energii a peníze proto, aby ve výsledku vypadala stejně jako její kolegyně. Jedinečnost, originalita a krása, to jsou základní zaříkadla v této oblasti ženského zájmu a vyvíjených aktivit.
 prsten s kamínky
Šperky, to nejsou pouze a jen diamanty
V návaznosti na předchozí text je pak dobré poznamenat, že šperky, kterými se dámy s takovou náruživostí zdobí, mohou pocházet ze dvou různých oblastí, ze dvou odlišných zdrojů produkce. Může se jednat:
a)      O doplňky vznikající na bázi nakládání s drahými kovy a jejich úprav, kdy jsou ženám nabízeny šperky zlaté či stříbrné, doplňované celou škálou drahých kamenů, jejichž nejryzejším zástupcem je samozřejmě diamant.
b)      O doplňky spadající do kategorie takzvané bižuterie, tedy ozdoby vznikající z nejrůznějších levnějších materiálů, jako jsou dřevo, plast, kůže, keramika, sklo či jiné. Tyto bývají a trhu k dostání v poměrně širších variantách možností a pro případné zákaznice jsou samozřejmě cenově mnohem lépe dostupnými, přesto nemusejí vždy působit „lacině“.
 výrazný náhrdelník
Šperky, to je možnost předvedení toho, kdo vlastně jste
Kromě materiálů, z nichž jsou šperky vyráběny se též liší v tom, na kterou část těla jsou orientovány, jaký kousek ženy mají konkrétně podtrhnout či dozdobit. Základními kousky, s nimiž se tak lze setkat v dámských šperkovnicích, jsou pak zejména následující:
·         Náušnice – určené pro nejrůznější části ušních lalůčku, často však mohou též zdůrazňovat křivky krku či celého obličeje.
·         Náramky – tyto jsou nejčastěji nošené na zápěstí či případně také nad kotníkem u nohy, na jejichž tvar upozorňují.
·         Náhrdelníky – tyto si kladou za cíl upozornit na ženský krk a dekolt, v současnosti se též lze setkat s náhrdelníky, které jsou určeny ke zdůraznění krásy zad dámy.