Je zbytečné předčasně stárnout

Velkou pozornost je potřeba věnovat svému obličeji především v horkých letních dnech, kdy pokožka velice trpí. Proto jsou hydratační přípravky na obličej naprosto nezbytné. Nejdůležitější pro udržení krásy je totiž voda. Zkušené kosmetičky vám potvrdí, že drobné vrásky, které se na obličeji začnou objevovat, nemusejí být ani tak znakem stárnutí, jako spíše špatnou péčí.
·        Někdy se objevuje mylný názor, že je nutné hydratovat pouze pleť, která je suchá.
·        Nedostatkem vlhkosti může trpět i pokožka, která je pokládána za smíšenou nebo mastnou.
blondýna s lahví
Na každou pleť tedy působí některé faktory, které ji zbavují potřebné vláhy. K těm patří především UV záření a věk. Pokud pomineme například kouření nebo pití alkoholu. Ale to je jiná kapitola.
brunetka na pláži

Nenechte svou tvář žíznit

Kromě zavlažování zvenčí je potřeba dopřát našemu tělu i vnitřní vláhu. Proto je pitný režim nezbytnou součástí péče o kvalitní a pevnou pokožku. Kromě dostatku tekutin je nutné používání kvalitních kosmetických přípravků. Zejména v létě by měla naše pleť dostat svou dávku krému s vysokým UV filtrem.
o   Pokud nevíte, který faktor by byl ten pravý, pak se řiďte jednoduchou zásadou – čím vyšší, tím lepší.
Můžete pak vystavit svůj obličej bez obav slunečním paprskům a nebát se, že se vám odmění nehezkými pavučinkami kolem očí a úst. Jestliže hodláte být na slunci delší dobu, pak je nezbytné aplikaci krému zopakovat. Doporučuje se alespoň každé dvě hodiny. Dodatečnou dávku si dopřejte i po každém koupání nebo osušení ručníkem. A nezapomeňte, že i obyčejné pocení při procházce vaši kůži zbavuje hydratace a tím oslabuje ochrannou vrstvu pokožky.
·         Při tomto ošetření se ale nesoustřeďte jen na obličej.
–         Důležitá je i péče o krk a dekolt.
–         Tam jsou totiž známky stárnutí také dost markantně viditelné.
–         A je docela problematické se jich později zbavovat.