Cestování s autobusy po Evropě není žádná nuda

Když se řekne dovolená v zahraničí, většina z nás si hned vybaví cestování letadlem do příslušné destinace. S tím souvisí hledání co nejlevnějších letenek, čekání ve frontách v letištních terminálech, strach klaustrofobiků z uzavřených prostor a další. Nabízí se pak vcelku přirozená otázka, proč tedy cestujete letadlem?
 
Většinou se dočkáte odpovědi, že je to komfortní a nejrychlejší přepravní prostředek. Souhlasíme, navíc pokud chceme cestovat na jiný kontinent či ostrovní stát, mnohdy ani nemáme jinou možnost a volbu dopravního prostředku. Pokud ale cestujete po Evropě, máme pro vás pár autobusových tipů, které vám z komfortu neuberou.
 

Flix autobusy

Německá cestovní společnost nesoucí název Flixbus má pravidelné linky po větší části Evropy, zahrnující zejména větší města v Itálii, Německu, Francii. Nicméně zajíždí i k nám do Prahy. Výhodou je přítomnost WIFI signálu na palubě autobusu. Samozřejmostí je i toaleta. Z vlastní zkušenosti víme, že autobusy jezdí na čas a je možné si již zakoupenou jízdenku přebookovat či nechat vrátit peníze.

Doporučujeme si stáhnout mobilní aplikaci a mít tak jízdenky pod kontrolou. Navíc pak lze snadno kupovat nové jízdy už za probíhajícího výletu po cizině. Ceny navíc vycházejí v aplikaci levněji než jejich případný nákup u cestovních kanceláří.
 

Student Agency

Kdo by neznal žluté autobusy české firmy se sídlem v Brně. Velmi obtížně bychom počítali, do kolika zemí a měst se můžete z České republiky nechat odvést s touto společností.

Oproti Flixbus zde na palubě máte k dispozici stevarda či stevardku, kteří jsou vám k dispozici po celou cestu:
A.     nabízejí teplé nápoje zdarma,
B.     pomáhají s obsluhou mini televizorku, kde můžete sledovat filmy, hrát hry či poslouchat hudbu,
C.     prodávají chlazené nápoje a drobné občerstvení.
I zde můžete bez poplatku (30 minut do odjezdu autobusu) přebookovat svůj lístek a vybrat si jiné volné sedadlo v autobuse.