Vůně domova

Říká se, že náš nos je nejsilnější a nejpodceňovanější smysl. Možná že na tom něco je. Zamysleli jste se někdy nad tím, jak voní váš domov? Jakou čichovou informaci nese vaše chodba, vaše kuchyně nebo vaše koupelna či ložnice? Je vědecky dokázáno, že čichové buňky člověka jsou nejsilněji spjaty s pamětí.

Jak provonět váš domov?
Existuje mnoho způsobů, jak zpříjemnit vůni v našich domovech. Nechte se tímto článkem inspirovat.


1.       Vonné svíčky
2.       Mýdla
3.       Pytlíčky s bylinkami
4.       Vonné oleje
5.       Parfemované osvěžovače
6.       Osvěžovače vzduchuExistuje spousta způsobů, jak si zpříjemnit bydlení, ovšem na vůni se velice často zapomíná. Přitom není nic hezčího než vejít do bytu nebo do domu a cítit vůni, která vám nepřipomíná nic jiného než domov.

–          Exotické vonné tyčinky: Vonné tyčinky jsou klasickou aromatickou pomůckou, která je známá všude ve světě, ne pouze v asijských domovech. Tyčinky jsou silně aromatizované, takže bez problémů provoní celou místnost, navíc vypadají velice esteticky a umí velmi rychle navodit příjemnou domácí atmosféru.

Můžete si vybírat z mnoha vůní od silných kořeněných až po příjemné jemné vůně, jako jsou jasmín nebo zelený čaj, případně santalové dřevo. A jak zvolit tu správnou sílu vůně? Stačí, když budete pamatovat, že čím větší místnost potřebujete provonět, tím silnější a kořeněnější vůni můžete zvolit. UPOZORNĚNÍ: hořící tyčinky nikdy nepokládejte pod dřevo nebo laminát.

–          Zvlhčování vzduchu pomocí difuzérů: difuzéry jsou v podstatě lahvičky s esenciálními oleji, které mají nejrůznější vůně. Do nich se zasadí několik tyčinek nejčastěji z bambusového dřeva, do nichž se olej nasákne, načež se pomalu odpařuje a tím vydává do místnosti slabou a příjemnou vůni.
–          Elektrický zvlhčovač vzduchu: ujistěte se, že do nich můžete použít esenciální oleje. Většinou to není možné, pokud si nepořídíte ultrasonický zvlhčovač, který je na aromatizaci určený. Mají velice povedený design.