Tipy na netradiční dovolenou v Evropě

Už vás nebaví jezdit stále na ta stejná místa? Chcete poznat nového krajiny a kouty? Patří-li do vaší vysněné dovolené exotika, pak rozhodně zpozorněte a podívejte se na naše tipy na netradiční místa, kam můžete jet na dovolenou za exotikou. Nečekejte žádný Karibik ani Bali, nevytáhnete totiž paty z Evropy. Možná totiž ani netušíte, jaké krásy se skrývají jen pár kilometrů za našimi hranicemi.

Azorské ostrovy – ani jeden turista široko daleko
Azorské ostrovy neboli Azory je devět ostrovů poblíž Portugalska. Nádherná příroda, průzračné moře, teplo a téměř žádný turista. Přesto, že se jedná o kouzelné místo, návaly turistů se mu zatím obloukem vyhýbají a je to jen dobře. Kdoví, jestli by pak ostrovy neztratily své kouzlo.

Za vznikem souostroví  stojí nespočetná zemětřesení a podmořské sopečné erupce. Pod hladinou oceánu se nachází obrovské horské pásy – některé z nich vyplavaly na povrch. Azory hostí také největší vrchol Portugalska – sopečný kužel Alto de Pico (2 351 m n. m.). Díky sopečné minulosti zde můžete objevovat mnoho přírodních úkazů. Na mnoha místech vyvěrá z hlubin země dým či minerální prameny.

Madeira – ráj hor
V Portugalsku ještě zůstaneme, nabízí totiž další skvosty – jedním z nich je ostrov Madeira. Jedná se o velmi hornatý ostrov s některými svahy téměř dva kilometry vysokými. Právě díky kopcovitému terénu se stala Madeira tak oblíbenou turistickou atrakcí a cílem pro mnoho dovolenkářů. Každý chce vidět strmé městské ulice propojené tunely a mosty. Jedná se o jedinečnou podívanou.

Island – země pro drsňáky
Pokud nevyhledáváte dovolenou ve stylu válení se na pláži a opalování se, rozhodně navštivte Island. Najdete zde jedinečnou přírodu, drsné podnebí, nebezpečně soptící sopky, úžasnou architekturu a milé obyvatele. Slunce zde najdete, ale nespálíte se – první dovolená, na kterou nemusíte brát opalovací krém.

Jenže prostě ta neskutečná příroda, gejzíry a ledovce – tu krásu člověk musí vidět na vlastní oči, jelikož všechny fotografie vypadají, jakoby jim někdo pomohl ve Photoshopu. Jestli nejste zhýčkaní teplíčkem a nevadí vám občasné bafnutí nějaké té sopky nebo neskutečně proměnlivé počasí, určitě vyrazte na Island. Nebudete litovat.