Podívejte se do hlavního města USA!

Začneme trochu reáliemi. Hlavní město Washington rozhodně nepatří mezi největší. Má 177 kilometrů čtverečných a asi 690000 obyvatel. Zajímavostí je, že i když je Washington místo, kde je kongres čili jeden hlavním zákonodárných orgánů USA, samotný Washington nemá v kongresu zastoupení.
památník washington
Že vás tyto fakta moc nezajímá a raději chcete vědět, co navštívit? Nuže dobrá. Ve Washingtonu najdete několik memoriálu jako Lincolna, amerického prezidenta v době občanské války jhu proti severu. Je postaven v řeckém stylu a zajímavý je také tím, že zde byla pronesena známá řeč bojovníka za práva barevných občanů Martina Luthera Kinga a to “Já mám sen”
Další memoriál je právě již výše zmíněného Martina Luthera Kinga. Je to jediný pomník, který není věnován prezidentovi. A v neposlední řadě nesmím zapomenout na pomník Veteránům z Korejské války. Nalezneme zde 19 soch vojáků a desku se sepsanými jmény obětí.
washingtonův monument
A určitě nespíme vynechat hlavní návštěvní místa, a to Bílý dům a budova Kongresu. Bílý dům je domov prezidenta. Nyní ho obývá Donald Trump. Má 132 pokojů, vlastní bazén, překrásnou zahradu a samozřejmě také pracovnu prezidenta. Kapitol (budova kongresu) je druhou největší rezidencí po Bílém domě postavená v klasickém stylu.
Určitě stojí za návštěvu Washingtonův pomník. Je to 170 vysoký obelisk, který má připomínám George, ten se přičinil velkou mírou o osamocení USA a stal se prvním prezidentem. Právě po něm se město jmenuje.
Co dál když už se vám omrzely památky? Co třeba mezinárodní špionské muzeum? Je to jediné světové muzeum věnované špionství, a proto zde můžete vidět kuriozity jako kamera v umělém holubovi, které se používali za první světové války.
Po náročném dni si můžete dát oběd/večeři v tzv. “Mall” což můžeme překládat jako “obchoďák” ale nenechte se zmást jménem! Jedná se o oblíbený park. Můžete si zde vychutnat nějaké z amerických pochoutek, které sice nejsou nic moc zdravého, ale chutnají skvěle!