Po narození dítěte nás čeká lepší sex

Studie britských psychologů, kteří zorganizovali výzkum mezi mladými rodiči (a bylo jich na dva a půl tisíce párů), proběhl v letních měsících tohoto roku a přinesl nečekané výsledky. V prvé řadě celých devadesát čtyři procent mladých párů uvedlo, že po té, co se jim narodilo jejich první dítě, nezaznamenali v sexu žádný rozdíla že se jejich vášeň nevytratila.

Navíc celých padesát čtyři procent párů prohlásilo, že po narození potomka je jejich sex ještě lepší, a i když třeba ne tak častý, je rozhodně kvalitnější, než byl před tím, než partnerka otěhotněla. Dokonce přes třicet procent respondentů uvedlo, že si sexu nyní užívá častěji než před těhotenstvím. Avšak téměř každý druhý pár uvedl, že je pro ně mnohem důležitější kvalita sexu než kolikrát týdně sex mají.

Ženy se stydí za své poporodní tělo
Pouze čtrnáct procent dotázaných prvorodiček prohlásilo, že jsou se svou postavou po těhotenství spokojené a připadají si sebevědomé. Zbylých osmdesát šest procent žen uvedlo, že se snaží na postavě pracovat, protože s ní nejsou po těhotenství spokojeny.

Muži však v šedesáti pěti procentech doznali, že jim nyní postava partnerky vyhovuje více než před těhotenstvím, jelikož mají plnější křivky, vypadají zdravější. Ve zbývající třetině muži  uvedli, že nevidí rozdíl, případně se o ten rozdíl nezajímají, jelikož je pro ně zdraví partnerky a dítěte přednější než jejich vzhled. Pouhá dvě procenta mužů nebyla s postavami matek svých dětí spokojena.

Jak dlouho po porodu se páry vracejí k milostnému životu?
Většinou se start milostných hrátek datuje ke dvěma až pěti měsícům po porodu. Pouze asi pět procent párů s restartem počká celý rok. Avšak také asi patnáct procent párů se dopouští sexu už po třech týdnech od porodu, což jde silně proti doporučení lékařů.