Olej není jediný, který promazává součástky

V každé dílničce, garáži nebo servisu se neobejdou bez výběru různých olejů, ale také maziva. Jsou totiž různá místa, která potřebují pěkně promazat, ale olej je příliš řídký a místo aby určitou část promazal a ještě v ní nějakou dobu vydržel, tak jednoduše proteče. To není zase nic tak nenormálního, vždyť se svým způsobem jedná o hustou tekutinu. Díky tomu ovšem na trhu je poměrně dostatečný výběr maziva, je toho celkem dobrým příkladem. Poté není pak nic složitého vše zakoupit pod jednou střechou a jednou značkou, navíc ekologickou. Vybírat můžeme snadno z tuhého, plastického maziva, případně i ve spreji nebo dokonce v prášku. Poté jen záleží, co potřebujeme promazat nebo ošetřit před korozí.

čerpadlo

Zvyšuje účinnost a omezuje otěr

V podstatě se maziva skládají z větší části z minerálního oleje a aditiv, která zastupují skutečně menší procentuální část. Použití je ovšem na místě, jelikož pořádné promazání jednotlivých částí zvýší svoji účinnost, což je celkem logické. Mazivo totiž promaže problematická místa a umožní tak skutečně volný pohyb. Když nám vyplní mazivo nějaký prostor, který se v podstatě o sebe žádným způsobem neotírá, pak jsou i kovové části chráněny a dochází k omezení otěru. Zde nedochází jen k poškození, ale za další je také přirozené vniknutí nečistot. Pokud poté nebude kov dostatečně ochráněn, ale bude sedřený, pak i koroze vezme za své.

parní stroj

Lubrikační spreje

Další úžasný přípravek moderní doby. Sprej se dostane na méně přístupná místa a tím samozřejmě nedochází ani ke zbytečným únikům. Rozstřik zasáhne prostory, které potřebujeme a navíc skutečně prodlouží i životnost samotné součástky nebo komplexu. Ani spotřeba nebude tak velká, jako bychom se snažili o promazání mazničkou nebo injekční stříkačkou. Mnohdy je dobré zvážit, co nám dnešní trh nabízí za novinky, jelikož v podstatě i na takových věcech se dá velmi ušetřit.