Neřiďte pod vlivem

Je už dávno známou pravdou, že je řízení pod vlivem alkoholu hazardováním s majetkem, zdravím i životem. A co je na tom ještě horší, je to, že takový podnapilý jedinec neohrožuje jenom sebe, ale i všechny ostatní, kteří mají tu smůlu, že se někde poblíž něj ocitnou.
A proto je jízda pod vlivem alkoholu zapovězená a trestá se. A dá se říci, že plným právem. Protože majetky, jež doznají kvůli opilcům za volantem újmy, se nahrazují často obtížně, a újmy na zdraví či ztráty na životech nahradit vůbec nelze.provoz na ulici
Jenže co má dělat ten, kdo si dal někde nějakou tu skleničku a pak náhle zvěděl, že musí se svým vozem někam odjet? Že se z místa, kde se nachází, musí vzdálit, a to bezpodmínečně i se svým automobilem, jenž tu nemůže nechat jednoduše odstavený?
Logika velí jediné. Smířit se s tím, že už se dnes prostě nikam nepojede, ať už to má znamenat jakékoliv následky.
Jakékoliv jiné řešení by nikomu nemělo vůbec přijít na mysl. Jenže co když dotyčný skutečně musí odjet? Stůj co stůj? A se svým vozem, který musí být dopraven tam, kam má, aby tam byl vzápětí k dispozici?
Pak je tu vlastně naštěstí i kompromisní řešení jménem drink taxi Praha Convoy.cz. Díky kteréžto službě vlastně nikdo v Praze nemusí řešit dilema, zda pod vlivem jet nebo nejet. Protože díky této službě může dotyčný jet svým vozem kamkoliv a navzdory promilím beztrestně.dopravní chaos
Jak je to možné?
Jednoduše. Podstata této služby spočívá v tom, že si člověk může zatelefonovat na dispečink a odtud mu pošlou firemní auto se dvěma šoféry. Z nichž jeden přestoupí na místě do zákazníkova vozu a odveze ho i s klientem na místo určení, zatímco druhý je ve služebním vozidle následuje a v cíli zase svého kolegu vyzvedne.
Jak je to prosté! A přitom současně i fungující a dokonalé! Vždyť díky této službě se dostane každý se svým autem tam, kam potřebuje, a to v pořádku a beztrestně.
A nemusí vůbec řešit, zda by se trefil klíčkem do startéru nebo ne.