Moderní bydlení vám zaručí pět základních zásad

1.       Nebojte se bílé barvy
Dokonce i když ponecháte všechny čtyři stěny bílé a většinu velkého nábytku si pořídíte v bílé dýze nebo v bílém laku, nemusí váš domov vypadat suše a sterilně, ale může mu dodat nádech luxusu, nadčasovosti a hlavně moderny. Toho docílíte tak, že si pořídíte zajímavé doplňky, dobře se zamyslíte nad výběrem sedačky, která by také měla být bílá, pokud neplánujete děti nebo nemáte domácí mazlíčky, případně so pořídit lampy s bílými svítidly a ideálně v bílém nikoliv žlutém světle. Bílá nyní doopravdy letí hlavně proto, že je možné ji zkombinovat s jakoukoliv barvou, doplňkem, materiálem nebo vzorem.
gauč naproti tv
2.       Světlo je základ
Velká místnost by měla mít velké světlo. Tedy nějaké opravdu zajímavé, velké lampy a více, nebo jeden zajímavý lustr. Dávejte pozor, aby nebylo světlo příliš blízko elektroniky, například plazmy nebo notebooku či počítače. Také by světlo nemělo být v zákrytu závěsů, záclon nebo nějakých látkových dekorací. Malá svítidla by měla být ze stejné kolekce, mít stejnou barvu a stejnou svítivost, jenom být na různých místech. Designérská světla potřebují velký prostor, jelikož musí být vidět.
gauč pod oknem
3.       Slaďte barvy i materiály nebo textilie
V interiéru by se měly doplňovat dvě barvy, maximálně jeden prvek mimo barevné schéma, které jste si zvolili, nebo dodržet schéma jedné barvy několika odstínů, ale ani tam byste neměli jít nad tři odstíny. V interiéru by to pak působilo neuspořádaně.

4.       Dovolte si jeden hlavní prvek v místnosti
Výrazný doplněk může být v místnosti jenom jeden. Buď je to barevná sedačka nebo retro komoda. Pokud zvolíte více barevných dekorací, prostor bude vypadat nepořádně a neuklizeně.

5.       Pořiďte si vzory a vzorky na polštáře, závěsy nebo třeba jeden výrazný pruh tapety na zeď. Jděte s dobou!
A pamatujte, že v jednoduchosti je síla.