Jak správně vybrat kompresní podkolenky

Obliba a zároveň i nabídka kompresních podkolenek a ponožek rok od roku stoupá. Ovšem při jejich koupi byste měli být ostražití, protože ne každá podkolenka, která na první pohled vypadá jako kompresní, jí ve skutečnosti být nemusí. Také byste měli mít na paměti, že vám nezaručí lepší běžecké výkony a jestli prostě jen chcete mít hezké barevné ponožky, sáhněte raději po nějakých normálních.

Sportovní ponožky

A proč je vlastně dobré kompresi ve sportu využívat? Hlavním důvodem je fakt, že každá svalová buňka v těle potřebuje energii. Tu přijímá ve formě kyslíku, který se do svalů dostane prostřednictvím krve. A čím je lepší proud krve v lidských tepnách, tím je efektivněji sval krví zásoben. Právě tento lepší proud krve je dosahován kompresí.

Tím, že nám bude krev v tepnách lépe proudit, si zabezpečíme to, že se nám před výkonem rychleji aktivují svaly, což do značné míry může minimalizovat zranění. Při tréninku zase zajistí efektivnější práci svalů a po tréninku dosáhneme rychlejší a snadnější regenerace. Další velkou výhodou je fakt, že pomáhají snižovat bolest svalů a pokud je správně ergonomicky tvarovaná, pomáhá stabilizovat vazy a šlachy.

Uvažujete-li o koupi tohoto produktu pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého, můžete zvolit kompresní podkolenky CRAFT. Jedná se o technicky vyspělou ponožku, která sníží vibrace, které jdou při pohybu do svalů, zvýší svalovou efektivitu a řídí pohyb dolních končetin při vysoké intenzitě tréninku. Ergonomické body, které jsou umístěny na povrchu, dodají optimální pohodlí. Široká elastická manžeta zajistí dokonalé uchycení na noze. Už žádné nepříjemné sklouzávání ponožky.
Sportovní ponožky

Výhody kompresních podkolenek CRAFT:

Těsná komprese

Ergonomický tvar pravé i levé nohy

Široké a elastické manžety

Efektivní odvádění vlhkosti

Maximální komprese u kotníků

Materiál odolný polyamide a elastan