Deskové hry jsou zábava

Člověče nezlob se 
Nejznámější stolní hra pro 4 hráče.
Pravidla: Principem hry je dostat všechny své figurky tzv. do domečku, a po své trase vyhazovat co nejvíc figurek protihráčů. Hráč vlastní 4 figurky a jednu kostku. Ze svého startovacího místa můžou hráči začít hrát po hodu kostkou, pokud jim na kostce padne číslo 6. Po hracích polích se hráč pohybuje počtem čísla hozené na kostce. Pokud hráč vyhodí jakoukoliv figurku svého protihráče okamžitě se vyhozená figurka vrací na svůj start, a čeká, až se na kostce bude číslo 6, poté se může do hry zpět vrátit. Vyhrává hráč, který má všechny své figurky v bezpečí ve svým domečku. Dále za stejnou tematikou i na stejný způsob se hraje stolní hra více zábavnější jménem Člověče napij se, kde už se používají klasický panáky alkoholu. Myslím, že dále netřeba vysvětlovat.

kostky

Monopoly ve zkratce
Tato hra je zaměřená na obchodování s nemovitostmi. Hráči se pohybují po hrací desce figurkami, přičemž mají k dispozici dvě kostky. Součet čísel na obou dvou kostkách je počet o kolik poli postoupíte. V této hře je důležité logické uvažování, a hlavně taktika, přičemž zvítězí nejbohatší hráč. Můžete si kupovat, prodávat nebo pronajímat ostatním spoluhráčům své nemovitosti a to všecko bude mít pod palcem jediný Bankéř, který Vám bude peníze vyplácet po každým projetí startem nebo je bude požadovat, když se Vaše figurka ocitne na nemovitosti Vašeho protihráče.
 
 
Activity
Tato hra se stala velmi rychle oblíbenou, se kterou se určitě nudit nebudete. Aktivity se hrají v teamech po dvou. V téhle hře ani nezáleží pro kolik hráčů, zkrátka musíte být v teamu.

hra

Hráči postupují po poli díky kartičkám, které nesou čísla 3,4 a 5. Na jakékoliv kartičce jsou jasné zvýrazněné barvy, které jsou i na hrací desce. Podle ní se určuje daný úkol. Hráči mají k dispozici přesýpací hodiny, které splňují hodnotu limitu pro daný úkol. Vyhrává ten team, který se jako první dostane do cíle.
Dnešní mladí lidé vysedávají jen u počítačů a sedí tam 24 hodin denně. Podle průzkumů svého okolí a svých vrstevníků jsem zjistila, že velké procento z nich nebo jejich sourozenců jsou závislí na online hrách, přitom existují tak krásné společenské hry i pro ti nejmenší jako jsou Kloboučku hop, Z pohádky do pohádky, Dostihy a sázky. Deskové hry jsou zkrátka zábava, při které můžete daleko více poznat chování svých kamarádu a více se sblížit.